www jahadnasryazd

نظر شما در مورد وب سایت جدید شرکت چیست؟
  شروع سایت: آبان 1387
  خبر ثبت شده: 178 مورد
  مقاله ثبت شده: 2 مورد
  در حال بازدید: 5 نفر
  بیشترین بازدید همزمان: 188 نفر
  بازدید امروز: 59 مرتبه
  بازدید دیروز: 286 مرتبه
  کل بازدید: 913428 مرتبه
  میانگین: 177 بازدید در روز


JahadNasrYazd
www.jahadnasryazd.com
> گروه اخبار > اخبار پروژه ها > مشروح خبر _PRINTER_FRIENDLY


رضایت وزیرجهاد کشاورزی از روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری
نگارنده خبر: مدير سايت
تاریخ ثبت:1393/9/12

محمود حجتی وزیرجهاد کشاورزی به منظور بازدید از روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موسوم به طرح مقام معظم رهبری وارد اهواز شد و مورد استقبال دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان و سایرمسوولان اجرایی این استان قرارگرفت.

رضایت وزیرجهاد کشاورزی از روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری؛

احیای اراضي ۵۵۰ هزارهکتاري دشتهاي لاله گون خوزستان و ايلام بزرگترین پروژه تاريخ کشاورزی ايران

 

محمود حجتی وزیرجهاد کشاورزی  به منظور بازدید از روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری موسوم به طرح مقام معظم رهبری وارد اهواز شد و مورد استقبال دکتر عبدالحسن مقتدایی استاندار خوزستان و سایرمسوولان اجرایی این استان قرارگرفت.

 

در سفر یکروزه وزیر جهاد کشاورزی؛ معاونین و مشاورین وزیر جهاد کشاورزی ، وزیر دولت تدبیر و امید را در این دیدار همراهی می کردند.

 

محمود حجتی وزیرجهاد کشاورزی با اشاره به پیشرفت فیزیکی طرح احیاء اراضی کشاورزی ۵۵۰ هزارهکتاری خوزستان از تلاش های مقتدایی استاندار خوزستان در این زمینه قدردانی کرد و گفت: ازکمک های استاندار خوزستان که همیشه یار و یاور ما بوده و هستند تشکرمی کنم  و با عنايت مقام معظم رهبري، رئيس جمهور محترم و پشتيباني دستگاهها اجرايي ملي و استاني، اجراي طرح به خوبي پيش مي رود به گونه اي كه بيش از ۲۵۷ هزار هكتار از اراضي تاكنون به پيمان گذاشته شده است مابقي آن تا ۳۰۷ هزار هكتار تا نيمه دوم آبان ماه به مناقصه گذاشته خواهد شد.

 

وی افزود: طرح کشاورزی ۵۵۰ هزارهکتاری درهشت ماه گذشته پس از سفر دکتر روحانی رییس جمهوری در اواخر سال گذشته به خوزستان (۲۴/۱۰/۹۳) و با عنایت مقام معظم رهبری درتخصیص اعتبار لازم با پیشرفت فیزیکی و سرعت خوبی همراه است.

 

حجتی افزود: ۹۵هزارهکتار ازاین اراضی بااجراي شبكه هاي فرعي آبياري، زهكش زيرزميني , تجهیز, تسطیح اراضي و يكپارچه سازي و نوسازي اراضی به کشاورزان واگذارشده و درحال واگذاری است. وزیرجهاد کشاورزی گفت: هم اکنون ماهیانه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ هکتار ازاین اراضی به بهره برداران واگذارمی شود که با ورود کارگاه های جدید ( پیمانکاران جدید) امیدواریم این میزان واگذاری دراواخر سال جاری به ماهیانه ۷ تا ۸ هزارهکتار بالغ گردد.

 

حجتی ابراز امیدواری کرد که با بهره برداری از این طرح شاهد شکوفایی اقتصادی و افزایش سطح تولیدات کشاورزی استان خوزستان درآینده نزدیک باشیم.

 

حجتی در این سفر با حضور در اراضی مشمول طرح ۵۵۰ هزارهکتاری در شهرهای حمیدیه ، هویزه، سوسنگرد حضور پیدا کرد و از نزدیک در جریان روند آماده سازی ، تسطیح و احداث کانال و کانالت های شبکه های آبیاری قرار گرفت.

 

وزیر جهاد کشاورزی پيش از بازدید از روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری با حضور در محل موسسه جهادنضر در اهواز در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی این طرح که با حضور مسئولان موسسه جهاد نصر و معاونین و مشاورین وزیر جهاد کشاورزی برگزار شده بود شرکت کرد.

 

حجتی در این جلسه بر لزوم کار کارشناسی و کاهش هزینه های تمام شده در این طرح تاکید کرد. وی ادامه داد: به منظور کاهش هزینه های این طرح باید سیستم آبیاری نوین را در دستور کار قرار داد. در ترکیه که وضعیت آبی به مراتب بهتر از کشورمان دارد اقدام به جمع آوری کانال ها و شبکه های اصلی زهکشی و آبیاری و نصب لوله کرده اند.

 

وزیرجهاد کشاورزی از طرح ۵۵۰ هزار هکتاری به عنوان بزرگترین طرح تاریخ کشاورزی ایران یاد کرد وگفت: باید این طرح با کمترین هزینه و بهترین کیفیت به پیش رود. وزیر جهاد کشاورزی به زمان انعقاد قرارداد برای تامین آب اراضی طرح با وزارت نیرو اشاره کرد و گفت: در اواخر اردیبهشت ماه سال جاری قرارداد با وزارت نیرو منعقد شد و عملا از این تاریخ کارگاه های به شکل جدی تر فعال شدند.

 

حجتی در ادامه این جلسه بیان داشت: آنچه تاکنون در این طرح صورت گرفته است غیرمنتظره و قابل تحسین است. وی به سفر سال گذشته هیات دولت به خوزستان اشاره کرد و گفت: رییس جمهور با توجه به ظرفیت کشور و حجم عملیات دستور به اجرای این طرح را صادر کردند و این وظیفه را به وزرات جهاد کشاورزی تفویض کردند.

 

وزیر جهاد کشاورزی اجرای طرح ۵۵۰ هزارهکتاری را پروژه ای فوق العاده و سنگین برشمرد و گفت: هر هفته گزارشات کامل روند اجرای این طرح را مورد مداقه و مطالعه قرار می دهم. در ادامه این سفر، وزیرجهادکشاورزی با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز با آیت اله موسوی جزایری دیدار کرد.

 

حجتی در این دیدار هدف از این سفر کوتاه را بازدید از روند اجرایی طرح ۵۵۰ هزارهکتاری عنوان کرد و گفت: پس از دستور رییس جمهور مقدمات اجرای این طرح بزرگ آغاز شد. در اولین اقدام با اختصاص ۵/۱ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی جان تازه ای به این طرح داده شد. پس از رایزنی ها و جلسات مشترک با وزارت نیرو از اوایل خرداد منابع آبی ۳۱۰هزار هکتار تامین شد. براي پشتيباني و ايجاد شبكه هاي فرعي آبياري در منطقه ، هفت كارخانه براي ساخت كانالت احداث شده است و حداقل دو كارخانه ديگر در دست احداث مي باشد.

 

وی از این طرح به عنوان بزرگترین طرح تاریخ کشاورزی کشور یاد کردو گفت: در این طرح هم اکنون ۵۰ کارگاه تجهیز و فعال هستند. پیش از این در پروژه ای ۶ هزار کیلومتر عملیات زهکشی را شاهد بودیم در حالی که در طرح ۵۵۰ هزار هکتاری حدود ۴۰ کیلومتر درروز عملیات زهکشی انجام می شود. به عبارت دیگر در ماه ۶هزار کیلومتر عملیات زهکشی انجام می شود که پروژه ای بی نظیری است.

 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: در این پروژه روزی ۲کیلومتر کانالت تولید و احداث می شود. حجتی به ظرافت ها و زیبایی های این طرح اشاره کرد و گفت: این طرح با توافق با مردم و در اراضی آنها انجام می شود. در این طرح اراضی پراکنده مردم یکپارچه سازی و سیستم آبرسانی آن سامان می یابد. ۵/۱ میلیون دلار که از محل صندوق توسعه ملی تامین شده است کفاف اجرای ۰۵۵هزار هکتار از اراضي ملي را نمی دهد.تاکنون در این طرح ۳۱۰ هزار هکتار در حال اجراست. فازدوم این طرح پس از توافقات لازم با وزارت نیرو انجام خواهد شد.

وزیر جهاد کشاورزی با تقدیر از استاندار خوزستان بیان داشت: با اجرای این طرح چهره استان خوزستان تغییر خواهد کرد. در این طرح اشتغال زایی و تولید بالایی حاکم است. اراضی از شوری خارج می شود. عملیات آبرسانی و تسطیح ارضای صورت می گیرد. سپس کانالت های پیش ساخته که در کارخانه های استان تولید می شود در جوار اراضی نصب و راه اندازي می شود. تا كنون بيش از ۲۵۰۰ دستگاه ماشين سنگين و تخصصي در منطقه براي اجراي عمليات تسطيح در اراضي، احداث شبكه هاي فرعي آبياري و زهكشي زير زميني مشغول فعاليت هستند.

 

کیخسرو چنگلوایی رئيس سازمان جهادکشاورزی خوزستان نیز در این نشست گفت: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در ۱۹ شهرستان استان انجام می شود. با اجرای این طرح تحول خوبی در حوزه افزایش محصولات کشاورزی در استان رخ خواهد داد و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم خوبی ایجاد خواهد شد

 

در ادامه این نشست آیت اله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز اظهار امیدواری کرد که با اجرای این طرح سفره های مردم رنگین شود و بتواند معیشت مردم را ارتقا دهد. آیت اله موسوی جزایری با تقدیر از عوامل اجرایی طرح ۵۵۰ هزار هکتاری گفت: اجرای این طرح می تواند در کاهش تورم، فزونی نعمت ، افزایش تولید و ایجاد اشتغال تاثیرگذار باشد. این طرح در سال ۷۵ به دستور مقام معظم رهبری آغاز شد.

 

اما متاسفانه در دولت های گذشته اعتباری به این طرح اختصاص داده نشد. در این جا شایسته است از دکتر روحانی رییس جمهور خدمتگزار ، یار صدیق امام و رهبری که با جرات و جسارت ستودنی دستور اجرای این طرح را در جریان سفر خود به خوزستان دادند تقدیر و تشکر کنم. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز بیان داشت: اجرای این طرح و اختصاص بودجه لازم به آن در این دولت کلید زده شده است و این امر تفضل الهی برای دولت است

 

آیت اله موسوی جزایری با تقدیر از وزیر جهادکشاورزی و همکاران وی در وزارتخانه متبوع گفت: اجرای این طرح نیاز به کار مدیریتی و بکارگیری ظرافت های خاص خود دارد. نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری نیاز به عزم ملی و همت بالا دارد که خوشبختانه این دو مولفه در دولت محترم و موسسه جهاد نصر دیده می شود.

 

 آیت اله موسوی جزایری با یادآوری خودکفایی گندم در دوره قبلی وزرات حجتی گفت: امیدوارم همانگونه که در دوره مدیریت قبلی شما در وزارت جهادکشاورزی شاهد تحقق خودکفایی گندم در کشور بودیم اجرای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در خوزستان نیز در زمان وزرات شما تحقق یابد

 

گفتنی است  در سفر مقام معظم رهبري «مدظله العالي» در سال ۱۳۷۵ به استان خوزستان طرحي به منظور احياي اراضی كشاورزي در دشتهاي استان خوزستان به محضر معظم له ارائه شد كه به تصويب رسيد و در دستور كار وزارتخانه هاي جهاد سازندگي، كشاورزي و نيرو قرار گرفت. براساس گزارش سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با پيگيري دكتر روحاني ريیس جمهوری و عنايت ويژه مقام معظم رهبري به استان خوزستان، مبلغ ۵/۱ ميليارد دلار از محل صندوق توسعه ملي برای ادامه اجرای طرح احیای اراضی کشاورزی خوزستان اختصاص یافت


منبع خبر: روابط عمومی
تعداد مطالعه 3879 مرتبه بوده است.


عناوين مرتبط
تصاویر هوایی ار پروژه آبیاری و زهکشی رامهرمز (خوزستان-رامهرمز)
برگزاری شورای هماهنگی
نخستین پرواز آزمایشی در فرودگاه هندورابی به زمین نشست
شروع پروژه چهار راه معلم یزد
جلسه مدیرعامل شرکت جهاد نصر یزد جناب آقای دکتر شفیعی با مهندس شاهسواری مدیرعامل آزادراه تهران-شمال
گردهمايي مديران موسسه و مديران عامل شركتهاي جهاد نصر خرداد ماه سالجاري در هتل نيشكر اهواز برگزار ش
بتن ريزي قسمت دال غربي پل شهداي محراب
برگزاری جلسه بررسی افزایش تعاملات بانک صادرات با شرکت جهاد نصر یزد
سفر مدیرعامل موسسه جهاد نصر جناب آقای مهندس شمایلی به یزد
تصاویر هوایی پروژه های اجرا شده داخل شهر یزد
  نظر بدهید:
* نام:  
* ایمیل:  
* متن:
محدودیت تایپ: حرف
* کد امنیتی:   <  
 

 

صفحه اول  \   نقشه سایت  \   آلبوم تصاویر  \   ارتباط با ما  \   خبرنامه الکترونیک  \   نظرسنجی online
© تمامي حقوق و امتيازات اين سايت متعلق به شركت جهاد نصر يزد ميباشد.
طراحی و پشتیبانی : گروه دیبا  -  Powered by DCMS 2.3.3

JAHAD NASR YAZD ISO